Komunita, která o inovacích jenom nemluví

Letí to jako voda. Před půl rokem jsme Vám s hrdostí představili Startup Disrupt jako novou komunitu lidí, které spojuje inovátorství, touha udělat svět lepším a hrdost na české firmy a startupy kterým chceme poskytnout tu nejlepší možnou podporu, aby udělaly díru do světa.

Aby to neskončilo u prázdných frází a buzzwordů typu ‘inovace’ a ‘disrupce’, potili jsme krev, abychom vytvořili reálnou startupovou platformu, informačně nabité události, obsah a komunitu která se neschází jen kvůli chlebíčkům a výměně vizitek, ale která je symbiotická, vzájemně podporující, multioborová a umí společně řešit krize a problémy.

Co nového tedy máme na srdci?

1. Spustili jsme komunitní platformu. V kostce to znamená, že jsme vytvořili vlastní sociální síť pomocí technologie Mighty Networks, na kterou se můžete zdarma přihlásit a vyměňovat si názory, reagovat na obsah, učit se od guru v daném oboru, založit s kamarádem firmu a všechno mezi tím. Snažíme se, aby jak obsah, tak obecenstvo rostly organicky, takže vám tam sice pravidelně dáváme obsah, podněty a události, ale komunita je hlavně na vás. Přihlášení trvá asi 30 sekund – tak se k nám připojte a zažijte Startup Disrupt komunitu na jednom místě.

2. Startup Disrupt není konečná. Naopak – je to teprve začátek. Jasně, startupy jsou důležité, ale nám jde hlavně o revoluční myšlenky, rychlost, kterou se šíří, agilitu a otevřenost, kterou startupová komunita poskytuje. COVID krize pomohla odhalit problém, který vnímáme už přibližně poslední 3 roky. Inovátorské a disruptivní přemýšlení, které koluje malým technologickým firmám v žilách, nefunguje stejným způsobem přirozeně pro instituce hlavně v rámci vzdělávání a státní správy. Chceme jim pomoct. Chceme, abychom se překlopili z toho, že škola za grant koupí dva VR headsety jako součást krátkodobého experimentu do toho, že digitalizujeme školství. Cílem je rozvázat ruce učitelům, aby měli možnost například využít strojové učení na prediktivní výuku studentů.

Chceme, abychom se překlopili z toho, že místo špatně zvládnutého hackathonu na dálniční známky nebo chaos na testovacích stanicích, měl každý občan personalizovanou léčbu nebo průběh karantény. Za tímto účelem směřujeme Startup Disrupt jako jeden ze tří pilířů Innovation Disrupt House, který pod sebou skrývá také Education Disrupt a Government Disrupt. Pouze tímto triumvirátním multioborovým způsobem můžeme dosáhnnout skutečné společenské změny.

Máme tu čest, že Education Disrupt byl spuštěn 2.12. v rámci dvou panelových diskusí nabitých úžasnými osobnostmi z oblasti vzdělávání, umělé inteligence, inovací i korporátní sféry. Zároveň jsme na to konto organizovali událost s Masarykovou Univerzitou, kde jsme aktivně propojovali studenty s našimi mentory a otevřeli tak novou úroveň propojování v rámci Startup Disrupt komunity. Tu bude ještě mocněji upevňovat právě nová komunitní platforma. Otevření konkrétních aktivit ve vztahu k Government Disrupt nás ještě čeká a budeme vás informovat, až ho světu odhalíme.

3. Tvoříme nový obsah. Naše motto je propojování oborů, multidisciplinarita a hlavně kritické myšlení. Nechceme aby se startupy zacyklily v tom, co je zrovna módní říkat nebo na co údajně slyší investoři. Poporujeme reálné názory podložené daty, chceme, aby spolu lidi i nesouhlasili, pokud to znamená, že se doberou lepšího výsledku a chceme nabídnout pestrou škálu obsahu. Za posledního půl roku jsme stihli všechno od VR konferencí, po umělou inteligenci, vesmír, zdravotnictví, Female Leaders, Industry 4.0 a mentorování startupů. Není důležité, jestli jste student, inovátor, nebo jen entuziasta do inovací. Startup Disrupt rodina vás vítá mezi nás.

4. Rozhodli jsme se Startup Disrupt rodinu trochu zformalizovat. Chodí za námi lidé z naší komunity s tím, že se chtějí více zapojit a zkrátka se stát členem našeho ‘klubu’. Nechceme si hrát na nějaký ‘inovátorský klub’, ale ten zájem nás opravdu potěšil. Na základě toho a v návaznosti na naši komunitní platformu, máte nyní i membership systém jak pro studenty, jednotlivce i firmy, který oficiálně spouštíme od ledna 2021. Nechceme být jenom další grupa lidí, díky které vám přibude do peněženky plastová členská kartička. Pomocí partnerství s jedinečnými lidmi a organizacemi Vám chceme poskytnout bezpečný bunkr, kde si budete moct inovovat, multioborově povídat, zakládat firmy, a posouvat Česko dál.

Takže ve zkratce – co vám vlastně chceme touto zprávou předat? Jste inovátor, nadšenec do technologií, zvědavý jednotlivec, nebo firma co chce dokázat něco víc a tradiční způsoby vám již nevyhovují? Nebo máte rádi intelektuální freestyle, kde se chcete potkat s někým, koho taky zajímá, jestli se dá skloubit fyzika s módou, nebo umělá inteligence s malováním obrazů? Máte super nápad a chcete založit firmu a nevíte kde začít?

Stačí vlastně jedno – uhánějte na community.startupdisrupt.com

Tam se v minutě a zdarma zaregistrujte a otevře se vám nový svět v nové komunitě, která je sice mladá, ale velmi silná. Jsme hrdí na to, že jsme ji za posledního půl roku mohli vytvořit a bude nám ctí, když spolu s námi budete její součástí.

 

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.