Jaká je budoucnost cirkulární ekonomiky?

  • August 29, 2019
  • 7:00 pm to 8:00 pm
  • Opero

Event description

Poslechněte si jaká je budoucnost cirkulární ekonomiky od lídrů na trhu z řad startupu, malých středních firem i korporací. Jaké výzvy skýtá cirkulární ekonomika pro podnikatele a inovátory? Jak zajistit udržitelný rozvoj v podnikání? Jaké jsou zkušenosti našich panelistů a jak podporují cirkulární ekonomiku ve svých společnostech? Jaká je pozice a role českých společností na globální úrovni? Součástí panelové diskuze budou:

Soňa Jonášová (zakladatelka, Institut Cirkulární Ekonomiky)

Jiří Hájek (Ředitel úseku vývoje a inovací | místopředseda představenstva, Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum)

Petr Jonak (Public Affairs & Sustainability Director CZ/SK, Coca-Cola HBC)

Cyril Klepek (zakladatel, CYRKL, Zdrojová platforma)

Diskuzí vás provede Gabriel Szuma, Co-Director Startup Grind Prague.

Tento event je podporován CzechInvest, CzechStartups, Google, LDM Production, Tyinternety.cz, Lagardere Travel Service, Philip Morris International, Roklen24, Coca-Cola HBC Careers, Startup Weekend Prague, StartupJobs, Virtuoso 3D printers and Starlabs.

Agenda

  • 7:00 PM — 8:00 PM
    panel discussion

Speakers

Sona Jonasova (Director / CEO, Institut cirkulární ekonomiky)
Soňa Jonášová je absolventkou oboru Zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. Po zahraničním studiu a stážích v Holandsku a Španělsku v České republice v roce 2015 založila a v současné době je stále ředitelkou Institutu cirkulární ekonomiky, z. ú. (INCIEN), který od roku 2016 funguje i na Slovensku. Cílem INCIEN je aktivní osvěta, prosazování a pomoc s implementací principů cirkulární ekonomiky, a to na všech úrovních od implementace evropského legislativního balíčku o cirkulární ekonomice, tak po praktické zavádění na úrovni firem, obcí a regionů. Soňa vede několik výzkumných projektů, je zodpovědná za rozvojové aktivity INCIEN a spolupráci s klíčovými zainteresovanými stranami v ČR i v zahraničí. Hlavní témata, kterým se věnuje: uzavírání biologických cyklů a technických cyklů v rámci udržitelného rozvoje společnosti, což jsou oblasti zasahující do zemědělství, lesnictví, vodohospodářství, rozvoje nových ekonomik, oblastí nakládání s odpadem a ekoinovace. Současně je členkou poradních sborů (Brno / Praha aj.) pracovních skupin souvisejících s využíváním druhotných surovin a rozvoje chytrých měst a regionů (MŽP / MPO / MMR).  

Cyril Klepek (Founder, CYRKL)
Cyril absolvoval VŠE obor Ekonomie a hospodářská politika, kde pokračoval na doktorské studium. V tomto období měl zároveň na starosti inovace v korporátní části Raiffeisenbank, kde stál například za vznikem poradenství Raiffeisen Advisory. Jeho oblastí zájmu jsou inovace, a to především v oblasti cirkulární ekonomiky. Je inovační leaderem v agentuře Direct People, šéfredaktor publikace Cirkulární Česko a zakladatel CYRKL, burzy druhotných surovin, která má za cíl digitalizovat trh nakládání s odpady a přebytečnými materiály.

Petr Jonak (Public Affairs & Sustainability Director CZ/SK, COCA COLA HBC)
Petr Jonák je ředitelem vnějších vztahů, komunikace a udržitelnosti ve společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Pět let strávil v médiích jako ekonomický novinář ČTK v Praze a Bruselu a jako redaktor Hospodářských novin. V letech 2006 až 2009 působil ve Škoda Auto, kde se věnoval vztahům s veřejnými institucemi a společenské odpovědnosti. Sedm let strávil ve finanční skupině BXR, kde působil ve vedení investičních společností AWT nebo NWR a následně vedl vnější vztahy a korporátní komunikaci skupiny. Je členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde má na starosti udržitelnost a vnitřní trh. Je také členem dozorčí rady autorizované obalové společnosti Eko-kom. Nejvíc ho baví propojování odlišných světů, byl mj. při založení středoevropské pobočky Aspen Institute.

Jiri Hajek (ředitel úseku vývoje a inovací,Unipetrol)
Jiří Hájek do UniCRE nastoupil v roce 2014 a přinesl s sebou zkušenosti, které získal jako procesní inženýr v České rafinérské či ředitel společnosti Euro Support Manufacturing Czechia, s.r.o. Je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kde se věnoval studiu technologií zpracování ropy a zušlechťování ropných frakcí. Absolvoval roční stáž na Technical University of Denmark se zaměřením na těžbu ropy. V souvislosti s pracovním zaměřením absolvoval Chapman University, kde získal titul MBA.

SHARE[addtoany]
2019-8-29 7:00 pm 2019-8-29 8:00 pm Europe/London Jaká je budoucnost cirkulární ekonomiky? 29/08/2019, 7:00 - 8:00 PM, Opero Opero
save event to calendar
past event
0

Interested in any other events?

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.