Inovace a regulace

  • November 21, 2019
  • 7:00 pm to 8:00 pm
  • Opero

Event description

Poslechněte si jak přistupují k inovacím a regulacím startupy, korporace a veřejná správa. Jaké výzvy a příležitosti skýtají tyto oblasti? Jak moc mohou být subjekty soukromé sféry inovativní a kde naopak naráží na hranice regulatorního rámce? Jaké jsou zkušenosti našich panelistů a jak podporují vzájemnou spolupráci v oblastech inovace a regulace? Jaké jsou jejich zkušenonsti na české a na globální úrovni?

Alex Ivančo (Ředitelem odboru dozoru na finančním trhu a spoluautor studie regulace AI v ČR, Ministerstvo financí ČR)

Ondřej Široký (Provozní manažer, Lime)

Petr Šebek (Director of Communication CZ, SK, Philip Morris)

David Pavliska (ex-Country Manager CZ, Revolut)

Diskuzi bude moderovat Dominik Stroukal (hlavní ekonom, Roklen).

Událost se bude konat v prostorách co-working space Opero (Salvátorská 931/8, Prague, 11000).

Agenda

  • 7:00 PM — 8:00 PM
    panel discussion

Speakers

Alex Ivančo (ředitel odboru dozoru na finančním trhu, MINISTERSTVO FINANCÍ ČR)

JUDr. Alex Ivančo, Ph.D. je ředitelem odboru dozoru na finančním trhu na Ministerstvu financí a obchodu ČR a vedoucím Sekretariátu Národního kontaktního místa pro Směrnici OECD pro nadnárodní podniky. Dříve působil mimo jiné jako vedoucí oddělení mezinárodního práva na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Disertační práci obhájil Alex Ivančo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Ve své vědecké činnosti se zaměřuje na systémy řešení sporů, včetně jejich navrhování, a využití moderních technologií v právu. V minulosti zastupoval agenturu CzechTrade v Brazílii a pracoval jako pozorovatel na volebních pozorovatelských misích EU. Zároveň je spoluautorem studie regulace AI v ČR.

Ondřej Široký (Provozní manažer CZ, Lime)

Ondřej Široký je provozním manažerem společnosti Lime a v České republice tedy kompletně zodpovídá za provoz sdílených koloběžek. Ondřej se oblasti mobility a sdílené ekonomiky věnuje kontinuálně a za sebou má mimo jiné i dvouleté angažmá ve společnosti Uber.

David Pavliska (Ex-country manažer CZ, Revolut)

David Pavliska má zkušenosti z předních českých finančních společností a startupů jako jsou Home Credit, Fincentrum či Creative Dock. Jeho silnou stránkou je budování partnershipů, growth hacking a nastavování marketingových strategií. V letech 2015-2017 se jako projektový manažer ve Fincentru zasloužil o vznik jedné z nejlepších online aplikací svého druhu pro osobní finance – iFin. Ta pomáhá lidem lépe porozumět jejich finanční situaci a šetří jim peníze za produkty jako jsou životní pojištění, hypotéky či investice. Zároveň se podílel na vývoji řešení, které změnilo přístup finančních institucí k jejich klientům a vrátilo kontrolu nad vlastními penězi právě samotným klientům. V letech 2014-2015 působil David na pozici Key Account Manažera v Home Credit, kde měl na starost klíčové e-commerce klienty a radil jim s digitálními byznys strategiemi. Také se v Home Creditu podílel na vzniku nové online platební metody. Na začátku roku 2014 pracoval v týmu kalifornského startupu Chute specializovaného na správu obsahového marketingu. Právě v San Franciscu si osvojil dovednosti kolem marketingových strategií a analýz trhu. Studoval právo na Karlově Univerzitě v Praze a v Holandsku, mezi jeho zájmy patří technologické inovace, cestování a potápění.

Petr Šebek (Director of communication CZ,SK, Phillip Morris)

After working in private radio and television in the 1990s, he became an employee of the office of the governor of the newly created self-governing unit South Bohemian Region. For four years he was also the director of his regional office in Brussels. After more than eight years of working for local government, he became an advisor to the ECR Group in the European Parliament. Since 2011 he has been working for Philip Morris. Between 2015 and 2018, he led the external relations team of the corporate branch in Slovakia. Since January 2019 he has been Director of Communication CZ, SK

Moderator

Dominik Stroukal (hlavní ekonom, Roklen)

SHARE[addtoany]
2019-11-21 7:00 pm 2019-11-21 8:00 pm Europe/London Inovace a regulace 21/11/2019 7.00-8.00 PM, Opero Opero
save event to calendar
past event
0

Interested in any other events?

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.