fbpx

Future of Mobility

Popis akce

Všichni jste velmi zváni na naši konferenci Future of Mobility. Zaměříme se na různé způsoby dopravy, technologie pohonu, chytrou mobilitu, udržitelnost a mnoho dalšího.

📡 Akce bude celá v češtině.

Za podporu děkujeme našim partnerům: Charge Up, Continental, GLP, DHL, LXVI, TopGastro, HubHub, Phoenix Contact, Vodafone Business, Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy a dalším.

Hlavním partnerem konference je Porsche Inter Auto.

Mediální partneři: Asociace AKU-BAT CZ, z.s., Trendwatcher.

Konference se pořádá pod záštitou Magistrátu hl. m. Prahy a Svazu průmyslu a dopravy České republiky. 

Dbáme na Vaši bezpečnost. Dodržujeme platná vládní nařízení a omezení týkající se pandemie Covid – 19.

0.00 inc. VATRead more

🕖 Dopolední program

08:30 – 09:30 CET – Registrace & Networking
09:30 – 09:35 CET – Uvítací řeč

09:35 – 09:40 CET – Představení Podnikatelského inovačního centra – Aneta Bednářová
09:40 – 09:50 CET – Keynote: Radim Roček – Phoenix Contat: Příležitosti v oblasti emobility

09:50 – 10:00 CET – Video rozhovor s Petrem Benešem

10:00 – 10:30 CET – E-Mobilita – Panelová diskuse & QA

  • Budoucnost e-mobility & alternativních a obnovitelných zdrojů
  • Autonomní vozidla, Městská mobilita
  • Sdílená mobilita, mobilita železniční, letecké a námořní dopravy
  • Udržitelnost a zelená mobilita, budoucnost energie
  • Digitální služby řízené umělou inteligencí

10:30 – 10:45 CET- Keynote:Radim Roček – Phoenix Contat: Synergie emobility a obnovitelných zdrojů energie

10:45 – 11:00 CET – Keynote: Gareth Macnaughton – EIT Urban Mobility: Innovation Programme

11:00 – 11:10 CET – Keynote: Adam Blažek  – Itera IT

11:10 – 11:20 CET – Přestávka na kávu

11:20 – 11:30 CET – Keynote: Michal Illich – Zuri – české letadlo s kolmým startem

11:30 – 11:45 CET – Keynote: Milan Šlapák – General Electric: Aviation industry & sustainability

11:45 – 13:00 CET – Pauza na oběd

*agenda bude finalizována

🕖 Odpolední program

13:00 – 13:40  CET – Logistika a Industry– Panelová diskuse & Prostor pro otázky

  • Budoucnost mobility v logistice
  • Logistická infrastruktura, architektonické plánování a integrace
  • Budoucnost dopravy v logistice
  • Intermodální přeprava
  • Digitální služby řízené umělou inteligencí

13:40 – 14:00 CET Průmysl 5.0 – Keynotes

  • 13:40 – 13:50 CET – Keynote: Jan Hovora – Pocket Virtuality: Virtuálni teleportace v průmyslu
  • 13:50 – 14:00 CET – Keynote: Tadeáš Salaba – ČVUT: Technologická gramotnost

14:00 – 14:10 CET – Keynote: Pavel Bulowski – Meiro: Data transformation in mobility

14:10 – 14:40 CET Konektivita – Panelová diskuse & Prostor pro otázky

  • Telco, 5G network, MaaS platform, Cloud technologies
  • Budoucnost IT a chytrých technologií v mobilitě
  • Digitalizace a transformace
  • Kybernetická bezpečnost, právo, finance a pojištění
  • Digitální služby řízené umělou inteligencí

14:40 – 14:50 CET Přestávka na kávu

14:50 – 15:00 CET Keynote: Michal Fichtner, Kristina Rochová – Continental: Digitální výrobní závod

15:00 – 15:05 CET Zdravice Female Leaders: Jana-Marlé Žižková, CEO of Meiro & She Loves Data

15:00 – 15:40 CET Female Leaders: Innovation – Panelová diskuse & Prostor pro otázky

15:40 – 15:50 CET: Keynote: Jan Hauser – EIT Urban mobility: Mobility for more liveable urban spaces
15:50 – 16:20 CET Pitch session (BringAuto, Nimbee, Bileto)
16:20 – 18:00 CET – afterparty

*agenda bude finalizována

Moderátor E-Mobilita:

Michal Žďárský (Editor in Chief, Flotila magazin)

Michal je už více než deset let šéfredaktorem odborného fleetového magazínu Flotila soustředícího se na provoz a správu firemních flotil. V poslední době se začíná stále více věnovat problematice elektromobility, která do vozových parků začíná čím dál častěji pronikat. V souvislosti s tím se nebojí menších i větších výzev, kdy se jako první rozhodl s elektromobilem v co nejkratším čase objet po obvodu Českou Republiku, anebo po ose vyráží na závody světové série FIA ERRC určené elektrickým vozům. V poslední době absolvoval cesty a závody ve Španělsku, Portugalsku či v Monte-Carlu. Je velkým propagátorem tzv. eco-rallye hodnocených systémem regularity a zohledňujících spotřebu soutěžních elektrických modelů.

Řečníci E-Mobilita:

Tomáš Chmelík (Head of Department /E/MOBILITA, ČEZ)

Tomáš je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, fakulty národohospodářské, hlavní specializace hospodářská politika, vedlejší specializace ekonomika životního prostředí. V roce 2010 ukončil doktorské studium na ČVUT, fakultě elektrotechnické, katedře ekonomiky, manažerství a humanitních věd.
Působil na Ministerstvu životního prostředí ČR, nejdříve v Odboru ekonomické politiky, oddělení ekonomických nástrojů, od roku 2004 byl vedoucím samostatného oddělení změny klimatu a po transformaci samostatného oddělení v odbor se stal jeho ředitelem. Byl odpovědný za otázky politiky ČR v oblasti změny klimatu a snižování emisí skleníkových plynů, zejména implementací systému obchodování s emisními povolenkami a přípravou prvního národního alokačního plánu ČR.
V létě 2006 opustil Ministerstvo životního prostředí a přešel na pozici manažera environmentálních produktů společnosti ČEZ, od roku 2010 je vedoucím útvaru čistých technologií společnosti ČEZ, kde má mj. na starosti budování a provozování sítě veřejných dobíjecích stanic v rámci projektu /E/MOBILITA ČEZ.

Ivo Hykyš (Sales Manager, Unicorn)

Ivo je zodpovědný za vytvoření a vedení efektivní pobočky v Německu pro region DACH vč. zavedení produktů z portfolia společnosti Unicorn jako součást zahraniční expanze. Celou svoji kariéru spojil s oblastí Automotive. V roce 2003 začínal ve společnosti Škoda Auto jako asistent vedoucího logistiky značky. Následně se přesunul na pozici koordinátora produktmanagementu projektů týkajících se modelů Fabia a Superb. V roce 2006 přešel do skupiny RWE Česká republika, kde transformoval celou firemní flotilu 2 500 aut do jedné entity vč. nastavení všech procesů s tím spojených. Od roku 2009 pak zastával pozici Vedoucího fleet managementu v celé skupině SIEMENS v České republice, kde bylo jeho hlavním úkolem dramatické snížení uhlíkové stopy ve firemní flotile a  v roce 2017 se stal hlavním koordinátorem všech obchodních aktivit spojených s dobíjecí infrastrukturou. Po deseti letech pak v roce 2019 odešel do společnosti EUROWAG. V roce 2011 získal titul Fleet manažer roku a v roce 2014 získal pro SIEMENS sošku fleetové můzy za způsob řízení firemního autoparku v kategorii Ekologický přístup. Byl i nedílnou součástí týmu, který získal ocenění Zlatý volant v kategorii Ekopočin roku. Od roku 2013 je členem odborné poroty časopisu FLEET – Firemní automobily.

Miroslav Svítek (Profesor, ČVUT)

Prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr.h.c., FEng., EUR ING působí na Fakultě dopravní, ČVUT, kde v období 2010 až 2018 zastával funkci děkana. V roce 2015 se stal historicky prvním prezidentem Czech Smart City Cluster. Je hostujícím profesorem na University of Texas at El Paso (UTEP) v USA, členem Inženýrské akademie ČR, vedoucím pracovní skupiny Čistá mobilita v rámci České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj nebo členem Komise Rady hl. m. Prahy pro rozvoj Smart Cities. V roce 2019 získal cenu Osobnost Smart City.

Lukáš Hataš (ředitel,  Asociace pro elektromobilitu a Tesla owners CZ)

Lukáš urazil na elektřinu už více jak půl milionu kilometrů, vyhrál český pohár v ecoRally a drží světový rekord v dojezdu za 24hodin. Od roku 2016 je ředitelem Asociace pro elektromobilitu a Tesla owners CZ. Evropa začala s fosilní revolucí a přichází čas, aby nastarovala i zelenou evoluci. V dopravě je třeba přestat plýtvat energií a elektrifikovat od nejvyšších dopravních výkonu. Elektromobilita je pro něj malým střípkem do dekarbonizační skládačky. Věnuje se také zakládání energetických komunit a agrivoltaice.

Petr Beneš (Autonabíječka.cz)

Petr říká, že elektromobilita není budoucnost, ale přítomnost. Profesně se mnoho let pohybuje v oblasti telekomunikací. Oblast inovací je mu blízká. O elektromobilitu se aktivně začal zajímat v roce 2015. Tři roky sledoval vývoj této oblasti, než se k elektroautu “rozhoupal”. Dnes má najeto více než 100 000 čistých a tichých kilometrů. Elektromobilitu vnímá jako skvělou alternativu ke spalovací technologii. Rád se dělí o své elektromobilní zkušenosti,  zpovídá v rozhovorech osobnosti businessu i showbusinessu a jezdí světový pohár eco rallye. Organizoval zimní i letní cestu elektromobilem kolem České republiky (1300 km), kde přidanou hodnotou cest byla získaná diagnostická data o bateriích, nabíjení, ztrátách i rekuperaci. Tato data Petr poskytl VUT Brno k dalšímu studiu. Petr se těší na to, jak elektromobilita bude běžnou součástí nejen jednotlivců, ale také i firemních fleetů a bude hojně využívána v oblasti přepravy a logistiky. V blízké budoucnosti bude profesně působit v oblasti obnovitelných zdrojů, kde vnímá velký potenciál rozvoje.

Řečníci Logistika:

Jan Palek (Country Manager, GLP)

Jan je Country Managerem pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti GLP. Portfolio tohoto průmyslového developera měl v obou zemích na starosti už během předchozích let pod značkou Goodman. Předtím působil ve společnost Skanska Property, kde byl zodpovědný za řízení komerčních projektů. Spoustu zkušeností nasbíral v zahraničí. Několik let pracoval ve Velké Británii na projektu Terminál 5 letiště Heathrow. Coby absolvent VUT v Brně úspěšně projektoval v oboru pozemních staveb. Je rovněž autorizovaným inženýrem ČKAIT v oboru pozemní stavby. Právě technickou expertízu považuje za důležitý aspekt své kariéry.

Andrea Najvárková (CEO, BringAuto)

Před dvěma lety Andrea spoluzaložila technologický startup BringAuto, jehož vizí je robotizace last mile delivery. Tam  nyní působí v roli CEO.  Její vášní je HR, jako business partner v softwarové společnosti Artin zaváděla neomezenou dovolenou.

 

 

Radek Svíčka (provozní ředitel, Liftago)

Radek je provozním ředitelem Liftaga, největší lokální logistické sítě na frst/last mile přepravu lidí a věcí v České republice. Liftago se z nejlépe hodnocené taxi aplikace stalo platformou městské logistiky s vizí sdílení přepravní kapacity mezi jednotlivými segmenty osobní a zbožové dopravy a k tomu ještě dosáhnout nižších nákladů pro zákazníky i pro životní prostředí ve městě.

Alan Fabik (Spoluzakladatel, HARDWARIO)

Alan Fabik působí na různých řídících a obchodních pozicích přes 25 let, většinou ve společnostech vyrábějících zabezpečovací a komunikační systémy. Byl obchodním ředitelem JABLOTRON ALARMS a.s. a výkonným ředitelem JABLOTRON PROJECTS s.r.o. V roce 2016 opustil Jablotron a založil HARDWARIO – startup vyvíjející a vyrábějící IoT zařízení. Jeho hlavním produktem je průmyslová IoT stavebnice s desítkami modulů a stovkami možností jejího využití v pilotech Průmyslu 4.0, projektech chytré domácnosti a v rámci aktivní STEM výuky. Alan je absolventem FMMI VŠB – Technické univerzity v Ostravě.

Řečníci Konektivita:

 

Jan Tyl (Zakladatel, Alpha Industries a Premier AI)

Jan je nadšenec do umělé inteligence, startupů a korporací. Založil společnosti Alpha Industries a Premier AI, které se zaměřují na posouvání lidských možností pomocí umělé  inteligence. Umělou inteligenci studoval na MIT, Google Brain, Yonsei, Moskva a příležitostně přednášel na různých školách a konferencích. Janovy týmy vyhrály poslední AI AWARDS za Digitálního filosofa jako AI nápad roku a za Digitálního spisovatele byl nominován na Prix Europa v kategorii Digital Media Project. V poslední době Jana zviditelnila i umělá inteligence Matylda, která pokládala originální otázky politickým lídrům v superdebatě v ČT.

Pavel Bulowski (CMO, Meiro Customer Data Platform)

Pavel je CMO a spoluzakladatel společnosti Meiro Customer Data Platform – Singapurského softwarového startupu, který řeší komplexní správu zákaznických dat, od sběru dat až po jeho marketingovou aktivaci. Ve světě dat se Pavel pohybuje už řádku let a podporuje datovou osvětu ve firmách. Tvrdou prací získal zkušenosti z businessu i marketingu v Evropě a Asii. Dnes předává ostatním firmám své znalosti, úspěšně je provádí digitální transformací a vede je k řízení organizací na základě dat. Pavel stojí i za vznikem iniciativy She Loves Data, která podporuje a vzdělává ženy v oblasti datové analyticky, vizualizace, AI i digitálního marketingu po celém světě. She Loves Data za 5 let svého působení rozrostla do 17 zemí světa napříč 4 kontinenty.

Jan Lazar (Business Development Manažer, Vodafone Business)

Jan má 20 let zkušeností v oblasti telekomunikací a moderních technologií. V posledních 10 letech byl odpovědný za projekty a vývoj zákaznických řešení  v oblastech M2M, IoT, IIoT, Smart Cities, Smart metering, Smart waste, AMM. Má praktické zkušenosti s komunikačními technologiemi NB-IoT, LTE catM, WMBUS, LoRa, Sigfox, GSM/UMTS/LTE/5G. V současné době působí na pozici Business Development manažera ve Vodafone Business, kde se věnuje zejména technologiím spojeným s digitalizací firem, Internetem věcí, 5G sítěmi a projektům v rámci Národního plánu obnovy CR.

 

Linda Kolaříková (advokátka, SEDLAKOVAL LEGAL)

Linda je advokátkou, od roku 2021 působí v AK SEDLAKOVA LEGAL s.r.o. Je též přizvanou právní expertkou v Etické komisi pro posuzování otázek spojených s provozem automatizovaných a autonomních vozidel v podmínkách ČR zřízené při Ministerstvu dopravy.

Ve svém praxi i publikační činnosti se Linda věnuje mimo jiné právním aspektům umělé inteligence a nakládání s daty. Je spoluautorkou právní monografie Umělá inteligence a právo (Wolters Kluwer, 2020). Za svou předchozí práci Odpovědnost (za) robota aneb právo umělé inteligence získala ocenění Talent roku v rámci soutěže Právník roku 2017.

Řečnice Female Leaders:

 

Tereza Vaisová (vedoucí marketingu, Blindspot.AI)

Tereza vystudovala pražskou žurnalistiku. Než zůstala u marketingu, prošla několika redakcemi na různých pozicích, spolupracovala s magazínem Reportér.  Obsahový marketing, chuť růst, poznávat technologické trendy a láska k datům ji postupně nasměřovaly do technologických startupů a společností jako Creative Dock nebo Trask. Od podzimu 2020 vede marketing v Blindspot.AI, kde vyvíjejí softwarová řešení založená na principech umělé inteligence, strojového učení a optimalizace.

 

Soňa Stloukalová (Country Manager, Bolt)

Soňa je vedoucí veškerých aktivit platformy Bolt na českém trhu, které se týkají odvozu autem čili ride-hailingu, v tomto odvětví pracuje více než tři roky. Službu Bolt rozvíjela na různých pozicích, ať již se věnovala lokalizaci a optimalizaci procesů, jednání s úřady na lokální i celostátní úrovni či navazování obchodních partnerství. Před obléknutím zeleného dresu Bolt pracovala několik let v KPMG jako analytička. Je absolventkou VŠE a jako odbornice i praktička na poli nových forem dopravy vystupuje na diskuzních fórech a dalších akcích. Soňa Stloukalová stojí také v čele asociace Mobilní Česko, jejímž cílem je navrátit města lidem a změnit způsoby dopravy.

 

Magda Zemanová (Automotive market leader Central & Eastern Europe, Bilfinger Tebodin CZ)

Magda pracuje jako business development manager e společnosti Bilfinger Tebodin Czech Republic. Je zodpovědná také za automotive & battery trh v regionu CEE. V úzké spolupráci s inženýry a konzultanty pomáhá řadě soukromých investorů z různých trhů najít ten správný projektový přístup. Vzhledem k jejímu technickému vzdělání a zkušenostem s projektovým managementem dokáže s investicemi poradit v jakékoliv jejich fázi.

 

Aneta Bednářová (Programová manažerka Podnikatelského a inovačního centra
Pražský inovační institut)

Vystudovala komunikační studia na Karlově univerzitě, zabývá se výzkumem médií, mediální gramotností, dezinformacemi a kritickým myšlením. Zakladatelka a ředitelka organizace Genesis, která působí v oblasti vzdělávání mládeže a dospělých. Jako Programová manažerka Podnikatelského a inovačního centraPražský inovační institut se zaměřuje na propojování sektorů a inovace v nich.

Keynotes:

Radim Roček  (obchodní a marketingový ředitel, Phoenix Contat)

Radim Roček vystudoval přírodovědeckou faktultu Masarykovy Univerzity v Brně a MBA na Nottingham Trent University. Od srpna 2017 působí jako obchodní a marketingový ředitel společnosti Phoenix Contat, což je přední výrobce komponent pro emobilitu, a také pro oblast automatizace a průmyslové elektroniky, konektorů a dalších výrobků. K emobilitě se dostal nejprve jen jako k oblasti zájmu z obchodního hlediska, v krátké době ho ovšem toto téma zaujalo natolik, že se stalo jeho koníčkem. Ve Phoenix Contactu pracuje mimo jiné proto, že souzní s myšlenkou All Electric Society, tedy budoucí společnosti založené na elektrifikaci a dostupnosti elektrické energie z obnovitelných zdrojů pro kohokoliv. Zajímá se o mezioborové propojení zdánlivě nesouvisejících oborů, například agrivoltaika.

Gareth Macnaughton  (Director of Innovation at the European Institute of Innovation and Technology (EIT))

Director of Innovation at the European Institute of Innovation and Technology (EIT) Urban Mobility has over 20 years of experience designing and running research and innovation programs in government and industry. Macnaughton has a strong interest in applied ICT for secure, sustainable and resilient cities and has had a successful career in Europe for US multinationals including Hewlett Packard Enterprise and CISCO Systems, as well as with the European Commission and the Cabinet Office UK. Macnaughton’s studies in the US, UK and France have provided a strong grounding in European political economy and law, and he is also a postgraduate alumnus of both the University of Glasgow and the University of Edinburg in Urban Studies and Identity Politics.

Michal Illich (Majitel, Zuri)

Michal poslední roky vyvíjí letadlo s kolmým startem ve své firmě Zuri. Nyní jsou ve fázi 11 metrového demonstrátoru, který prochází letovými testy. Předtím Michal zakládal a provozoval internetové služby, jako byl vyhledávač Jyxo a platforma Blog.cz, které prodal v roce 2008 do CME.
Spolu s kolegy pořádá konferenci WebExpo a Devel.cz a provozuje službu Testomato pro automatizované testování webů

Pavel Bulowski (CMO, Meiro Customer Data Platform)

Pavel je CMO a spoluzakladatel společnosti Meiro Customer Data Platform – Singapurského softwarového startupu, který řeší komplexní správu zákaznických dat, od sběru dat až po jeho marketingovou aktivaci. Ve světě dat se Pavel pohybuje už řádku let a podporuje datovou osvětu ve firmách. Tvrdou prací získal zkušenosti z businessu i marketingu v Evropě a Asii. Dnes předává ostatním firmám své znalosti, úspěšně je provádí digitální transformací a vede je k řízení organizací na základě dat. Pavel stojí i za vznikem iniciativy She Loves Data, která podporuje a vzdělává ženy v oblasti datové analyticky, vizualizace, AI i digitálního marketingu po celém světě. She Loves Data za 5 let svého působení rozrostla do 17 zemí světa napříč 4 kontinenty.

Jan Hovora (spolumajitel a CEO, Pocket Virtuality)

Jan založil a řídí startup Pocket Virtuality, který se zaměřuje na použití rozšířené a virtuální reality v průmyslu a vyvíjí platformu pro vzdálenou přítomnost. Kromě toho je také spoluzakladatelem společnosti Bohemia Interactive, kde se zabýval vývojem a výzkumem v oblasti RT počítačové grafiky a vojenských simulací a to především v oblasti motion capture, laserového 3D scanování a lowpoly modelování a systémů pro generování vegetace. Mezi jeho velké úspěchy poslední doby patří získání ceny Recognition of Excellence in technology pro Pocket Virtuality jako leading technology company od společnost Deloitte v rámci CE Deloitte Technology Fast 50 2019 Central Europe.

Milan Šlapák (prezident, General Electric pro ČR a SK)

Milan má více než dvacetiletou intenzivní zkušenost jak ze strategického, tak taktického vrcholoveho managementu. V současnosti zastává roli prezidenta General Electric pro ČR a SK, zároveň působí jako CEO pro GE Aviation v České republice, kde buduje globální centrálu a aktivity pro nově vzniklou divizi GE Aviation Turboprops. Aktivně působí také jako vice-president Americké obchodní komory v ČR. Šlapák začal svoji kariéru v GE v roce 1999 v GE Transportation, později přešel do GE Helthcare a následně do korporátní části GE jako Country Director pro Skandinávii a Východní Evropu. Od roku 2009 je v GE Aviation. Absolvoval několik zahraničních misí s GE, včetně Itálie, Francie, Číny a USA. Vystudoval inženýrské studium, oblast business & management na ČVUT v Praze, kde později také dokončil doktorské studium zaměřené na e-Business.  Spolupracuje s Anglo-American University in Prague, kde přednáší Operations Management na MBA programu.

Jan Hauser (Business Creation Manager, EIT Urban Mobility)

Jan je odborníkem na metropolitní a národní strategické plánování, městskou mobilitu a městský rozvoj, podporu start-upů a malých a středních podniků a financování projektů z fondů EU.

V současné době pracuje jako Business Creation Manager v EIT Urban Mobility, kde je zodpovědný za podporu start-upů v oblasti městské mobility ve střední a východní Evropě a Izraeli. Je také certifikovaným expertem Evropské komise v rámci programů TAIEX, URBACT a DG Employment. Od roku 2005 vyučuje Politiku soudržnosti EU na Univerzitě Karlově v Praze. Dříve působil jako ředitel řídícího orgánu Operačního programu Praha – pól růstu ČR, který poskytuje prostředky z ERDF a ESF na rozvoj metropolitní oblasti včetně inovací, městské mobility a podpory inovativních malých a středních podniků. Předtím působil jako ředitel odboru evropských programů na Ministerstvu spravedlnosti ČR, jako poradce ministerstev zdravotnictví, místního rozvoje a obrany ČR, a jako poradce radního hlavního města Prahy pro sociální věci a bydlení. Založil Evropskou rozvojovou agenturu, špičkovou poradenskou společnost pro přípravu a realizaci prestižních mezinárodních i národních dotačních projektů. Jan působil jako přednášející a výzkumný pracovník na několika univerzitách v oblasti evropských studií, včetně Monash University v Melbourne a Univerzity Karlovy v Praze.

Tadeáš Salaba (organizátor, Technologická gramotnost)

Tadeáš vystudoval fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze, obor Ekonomika a řízení energetiky. Šest let působil v akvizičním týmu Seven Energy pod vedením Alana Svobody, kde současně pomáhal rozvíjet projekt Energetická gramotnost a Energetická Olympiáda. Ve spolupráci s FEL ČVUT od letošního roku rozvíjí nový edukační projekt Technologická gramotnost, který si klade za cíl vzdělávat mladé studenty, lákat je na technické obory a ukázat jim, že technologie budou stále více součástí našich životů.

Adam Blažek (CEO, VIVIDI)
Adam’s career is tightly connected with the emergence of deep learning and AI.
He has more than 6 years of experience with practical AI and ML applications in healthcare, manufacturing, retail, and transportation.
His current focus is set on the unique AI IoT solution VIVIDI and providing services to both the public and private sectors.

Michal Fichtner (zakladatel a vedoucí projektu Digitální továrna ve výrobním závodu Continental v Brandýse nad Labem)
Michal je zakladatel a vedoucí projektu Digitální továrna ve výrobním závodu Continental v Brandýse nad Labem. Díky tomu, že se v Continentalu  pohybuje již řadu let a měl možnost poznat výrobu z pozice test technika, vedoucího test inženýrů až po vedení týmu MES, zná velice dobře procesy v závodě. V projektu Digitální továrna se zaměřuje se digitalizaci všech oblastí ve firmě.

Kristina Rochová (datový analytik projektu Digitální továrna ve výrobním závodu Continental v Brandýse nad Labem)
Kristina pracuje jako datový analytik projektu Digitální továrna ve výrobním závodu Continental v Brandýse nad Labem. Jejím úkolem je zpracovávat, propojovat a analyzovat nejrůznější data v závodě, ať už jde o data z výrobních linek, ERP systémů nebo data jednotlivých uživatelů. Jejím cílem je vytvářet jasnou a strukturovanou základnu dat, která je v procesu digitalizace klíčová.

Interested in any other events?

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.