fbpx

Education Disrupt: Digitální bezpečnost

Popis eventu

Startup Disrupt, ve spolupráci s iniciativou Educator, která si klade za cíl změnit český vzdělávací systém a adaptovat ho do 21. století, vás zve na online konferenci a následnou panelovou diskuzi na téma Digitální bezpečnost a její význam v rámci českého vzdělávacího systému.

V rámci programu budou diskutovány největší problémy, které úzce souvisí právě s tématem digitální bezpečnosti – kyberšikana, internetové predátorství nebo ochrana osobních údajů v online prostoru.

Čeká nás nabitý program plný zajímavých hostů jako jsou například Michal Horáček z Microsoft, Julia Szymańska z Avast, vedoucí projektu E-Bezpečí Kamil Kopecký a další. Událost je určena žákům základních a středních škol, rodičům a učitelům.

Hosté panelové diskuze Výuka digitální bezpečnosti:

➡Michal Horáček – Microsoft
➡Ondřej Krajíček – Y Soft
➡Filip Goszler – GUG.cz
➡Milan Půlkrábek – Paralelní Polis, digitální bezpečnost a sebeobrana
➡Pavel Amler – Havel & Partners
➡Marie Mališková – O2 Chytrá škola

Hosté panelové diskuze Internetoví predátoři:

➡Kamil Kopecký – E-Bezpečí
➡Martin Kožíšek – Safer Internet Centrum – CZ.NIC
➡Petr Chaloupka – GREYCORTEX
➡Martin Fejfárek – FFK Legal
➡Julia Szymańska – Buď safe online, Avast

Událost bude přenášena živě. 📡 Otázky hostům můžete psát na sli.do/SDE

0.00 inc. VATRead more

Program:

17:00 – 17:05 – Úvodní slovo, představení programu
17:05 – 17:20 – Keynote 1: Radko Sáblík, ředitel SSPŠ
17:20 – 18:20 – Panelová diskuze: Výuka digitální bezpečnosti a Q&A
18:20 – 18:30 – Keynote 2: Kamil Kopecký, vedoucí projektu E-Bezpečí
18:30 – 19:30 – Panelová diskuze: Internetoví predátoři a Q&A
19:30 – 19:35 – Ukončení a závěrečné shrnutí

Hosté

Radko Sáblík

Radko Sáblík je absolvent Gymnázia Botičská, inženýrského studia na Fakultě strojní ČVUT, bakalářského studia výuky technických předmětů na Masarykově institutu při ČVUT, manažerského studia pro ředitele škol na Pedagogické fakultě UK.

Ředitelem Smíchovské střední školy je od listopadu 2002, od října 2018 zastává post místostarosty v Mníšku pod Brdy, od ledna 2019 je členem osmičlenné expertní skupiny pro vytváření vize českého školství s názvem Strategie 2030+.
V minulosti byl 16 let předsedou Pražského basketbalového svazu, 20 let předsedou sportovního klubu Sokol Motol, 10 let vedoucím sportovního centra v Sokole Motol a Spartě Praha.

Michal Horáček

Michal Horáček je zodpovědný za rozvoj cloudových služeb v rámci SMB segmentu pro Microsoft za Českou a Slovenskou republiku.

Michal je také členem nezávislé komunity Cyber Rangers, která pořádá čtvrtky bezpečnosti. Tyto diskuze mezi BlueTeam (obránci) a RedTeam (etickými hackery) mají za cíl evangelizovat Česko Slovensko na poli kybernetické bezpečnosti.

V Microsoftu pracuje od roku 2015. Předtím působil v konzultantské společnosti PwC ve Švýcarsku, kde pracoval v týmu zodpovídajícímu za marketingovou strategii pro region Evropy, Afriky a Blízkého východu.

Ondřej Krajíček

Jako Chief Technology Strategist dohlíží Ondřej na to, aby produkty Y Soft využívaly nejpokročilejších technologií a reagovaly na poptávku zákazníků. Zajišťuje propagaci tohoto novátorského myšlení mezi zákazníky, partnery a na oborových událostech.

Filip Goszler

Filip se pohybuje v oblasti digitálních technologií dlouhé roky. Prošel vedením velkých vzdělávacích projektů, poté 5 let vedl ostravský Impact Hub. Od roku 2016 má na starost digitální komunitu GUG.cz, která ročně vzdělává tisíce učitelů, vývojářů, podnikatelů i běžných uživatelů. Pomohl založit komunity jako TechMeetup Ostrava, Startup Weekend Ostrava, je aktivní školitel moderních technologií a Google Certified Trainer.

Milan Půlkrábek

Milan se specializuje na digitální bezpečnost a sebeobranu v online světě. Má za sebou více než 20 let profesionální praxe v IT a je členem vedení Paralelní Polis, kde stojí za rozvojem hackerspace CryptoLAB. Prostřednictvím školení, přednášek a konzultací vede běžné i profesionální uživatele k takovému zabezpečení jejich zařízení a účtů, jaké používají i sami hackeři. Také píše blog o IT bezpečnosti, nových technologiích a kryptoměnách.

Pavel Amler

Pavel Amler se specializuje na technologické právo, obecné obchodní a smluvní právo, tak oblast správního práva. V oblasti technologického práva se zaměřuje se na právní a regulační aspekty poskytování služeb v oblasti software a informačních technologií, problematiku implementace IT systémů, kyberbezpečnosti a zejména na problematiku elektronizace a eGovernmentu. Rovněž se specializuje na poradenství v oblasti telekomunikací a právní regulaci inovativních technologií a nových odvětví práva.

Před příchodem do advokátní kanceláře Havel a Partners v roce 2018 prošel jak státní správou, interním právním poradenstvím, tak menšími advokátními kancelářemi, kde se věnoval především e-commerce a smluvnímu právu.

Marie Mališková

Marie Mališková vystudovala Filozofickou fakultu UK a celou svou profesní kariéru se věnuje oblasti CSR a rozvíjení konceptu společenské odpovědnosti považuje za své životní poslání.

V různě velkých lokálních i nadnárodních firmách zaváděla a vedla programy CSR v synergii s korporátní identitou a komunikací.

V O2 se již pátým rokem mimo jiné zaměřuje na téma bezpečnosti na internetu a podílí se na rozvoji programu O2 Chytrá škola. Ten je zacílen kromě internetové bezpečnosti na počítačovou a mediální gramotnost a využívání technologií ve vzdělávání. Vlajkovou lodí programu je veřejný portál pro učitele i rodiče www.o2chytraskola.cz.

Kamil Kopecký

Kamil je český vysokoškolský pedagog působící na Univerzitě Palackého v Olomouci, který se orientuje na oblast rizikového chování v prostředí internetu, mediální gramotnost a na moderní IT ve vzdělávání. Specializuje se zejména na kyberšikanu, sexting, kyber grooming, fake news a dezinformace, rizika sociálních sítí a ochranu osobních údajů v prostředí internetu.

Je vedoucím národního projektu zaměřeného na prevenci rizikového chování v prostředí internetu E-Bezpečí a zároveň vedoucím Centra prevence rizikové virtuální komunikace PdF Univerzity Palackého v Olomouci. Je také aktivním pedagogem – působí jak na úrovní základního, tak i středního a vysokého školství.

Martin Kožíšek

Rizikovému chování na Internetu se věnuje od roku 2006. Stál u zrodu sociálních sítí Lidé.cz a Spolužáci. Právě na sociálních sítích pozoroval vznikající rizika ohrožující jejich uživatele. Začal se proto zajímat o komunikaci lidí na internetu a možná nebezpečí, která jim hrozí. Je autorem mnoha realizovaných projektů a výukových materiálů v České republice. Za ně v roce 2013 obdržel od prezidenta republiky Zlatý záchranářský kříž, za výjimečný a kreativní počin k osvětě a vzdělávání v záchranářství. V současné době působí na pozici národního koordinátora programu Saferinternet, jehož koordinátorem je pro Českou republiku sdružení Safer Internet Centrum – CZ.NIC.

Petr Chaloupka

Ing. Petr Chaloupka je generálním ředitelem společnosti GREYCORTEX, která stojí za řešením analýzy síťového provozu MENDEL. Chaloupka, jako spoluzakladatel a spolumajitel společnosti GREYCORTEX, v současné době dohlíží na týmy zabývající se aplikací umělé inteligence, strojového učení a analýzy dat v oblasti zabezpečení sítí. Před působením v GREYCORTEX Chaloupka strávil mnoho let vedením týmů v AVG Technologies (nyní Avast), jakož i ve společnosti Comguard, kde byl generálním ředitelem. Působil také na pozici CIO v Konica Minolta Česká republika, kde se mimo jiné zaměřoval na obranu proti kybernetickým hrozbám a minimalizaci rizik.

Martin Fejfárek

Martin Fejfárek je advokát a zakladatel advokátní kanceláře FFK Legal. Pomáhá, aby se z malých projektů staly velké a z velkých ještě větší. Zaměřuje se na strategické poradenství, právo duševního vlastnictví, zdravotnictví a právo v online prostoru.

Jako výzvu pro sebe i současnou advokacií vidí držet krok s inovacemi a novými technologiemi. Jako spoluzakladatel se také podílí na projektu Odškodněte mě!

Julia Szymańska

Julia Szymańska je spoluautorkou projektu Buď safe online, který vytváří česká bezpečnostní firma Avast spolu s influencerem Jirkou Králem a jehož cílem je vzdělávat děti i dospělé o bezpečnosti na internetu. Julia pracuje v Avastu přes 12 let a posledních osm let se věnuje otázkám bezpečnosti a soukromí na sociálních sítích. V rámci projektu Buď safe online Julia přednášela o online bezpečnosti pro více než 3 000 žáků na základních školách v ČR a natočila přes 50 vzdělávacích videí pro nejmladší uživatele internetu.

Interested in any other events?

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.